Методична робота освітян Богданської територіальної громади
У січні місяці стартував методичний марафон педагогічних працівників Богданської долини. Розпочали його 17 січня 2023 року вчителі суспільних дисциплін у ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Богдан. Форум істориків Богданської територіальної громади був спрямований на пошуки способів реалізації завдання: «Розвиток професійної компетентності педагога, як фактор підвищення якості викладання суспільних дисциплін і формування компетентної особистості учня». Голова ТМФ вчителів історії Кокіш Олеся Василівна ознайомила присутніх із планом роботи. Високу фахову майстерність показав вчитель вищої категорії Брана Микола Миколайович, який продемонстрував майстер - клас «Мотивація навчальної діяльності учнів як засіб розвитку пізнавальних інтересів на уроках історії», а також, через презентацію, поділився досвідом роботи з підготовки учнів 11-их класів до здачі ЗНО (НМТ) з історії України. З питання «Методологічні засади застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчання історії в школі» виступила Чубатько Наталія Петрівна. Не залишили поза увагою і викладання історії у світлі вимог концепції НУШ. Це питання презентувала вчитель історії ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Видрички Ференц Марія Петрівна. Шкільний бібліотекар Андращук Діана Петрівна організувала тематичну виставку книг за рубриками.
Продовжили марафон методичне формування вчителів фізичної культури, основ здоров’я та Захисту України на базі ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Видрички. Голова ТМФ вчитель фізичної культури вищої категорії Янюк Романа Юріївна акцентувала увагу присутніх на впровадження на уроках фізичної культури, ОЗ, ЗУ здоров’язберігаючих технологій навчання. Вчитель вищої категорії, «старший учитель» Андращук Іван Іванович підвів підсумки проведення шкільної спартакіади серед учнів ЗЗСО І-ІІІ ст. за перший семестр 2022-2023 навчального року. Враховуючи думки кожного, внесли корективи у план роботи на другий семестр.
Розглядаючи питання «Про стан викладання «Захисту України». Гурткова робота в ЗЗСО І-ІІІст.», звернули увагу на те, що обов’язковою формою одягу для вчителя та рекомендованою для учнів під час проведення занять з предмета «Захист України» (тематичний план № 1) є військова (форма військових формувань України без знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на це права). Наголосили на необхідності обов’язкового проведення вчителями предмета «Захист України», перед початком занять, інструктажу, щодо дотримання учнями правил безпеки. Окрім того, акцентували увагу на суворому дотриманні правил безпеки під час проведення занять у кабінеті та на місцевості. Координатором спільного планування роботи ЗЗСО І-ІІІ ст. із «Захисту України» обрали Ретізника Дмитра Васильовича, вчителя ЗУ ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Луги, вчителя, що пройшов «пекло війни», захищаючи нас від російських загарбників.
ТМФ вчителів англійської мови зібралися у ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Богдан з питання «Створення інноваційного освітнього простору на основі педагогіки партнерства та принципу дитиноцентризму. Сучасні підходи до викладання іноземної мови як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів». Голова ТМФ Ференц Лариса Сергіївна на високому методичному рівні провела майстер- клас «Інтерактивне навчання і використання новітніх технологій на уроках іноземної мови». На практиці Лариса Сергіївна показала шляхи збагачення словникового запасу школярів для вільного володіння іноземною мовою. Під час «круглого столу» обмінялися досвідом роботи з питання «Організація навчання в нових умовах. Оптимізація форм роботи з учнями». Найбільша увага педагогів була приділена до питання «Реалії сьогодення. Проблеми та шляхи виходу». Лариса Сергіївна вивчила та проаналізувала анкети вчителів, зробивши висновок, що в основі використання інноваційних підходів до викладання іноземної мови лежить дитиноцентризм - один із компонентів формули НУШ.
Вчителі початкових класів працювали у ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Богдан над вирішенням проблемного питання «Педагогіка партнерства як ключовий компонент НУШ». Розпочала роботу голова ТМФ Баранюк Ганна Василівна тренінгом «Довіра до освіти починається з педагогіки партнерства». Через проведення інтерактивних вправ розкрила суть «педагогіки партнерства». Проводячи майстер-клас «Гра по-новому, навчання по-іншому», Ганна Василівна зуміла активізувати роботу вчителів, показала яким має бути сучасний вчитель НУШ. Шютєва Людмила Юріївна поділилася досвідом роботи з питання «Дистанційне навчання, від теорії до практики». Дем’ян Олена Петрівна підняла важливе питання роботи з особливими дітьми, зокрема, «Спостереження як постійне джерело інформації у роботі з дитиною з ООП». Учасники семінару змогли обмінятися думками з вирішення найбільш проблемних питань викладання у початковій школі.
Січневий методичний марафон підхопили педагогічні працівники ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Луги, які «на озброєння» взяли слова Т.Фуллера: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники». Так, саме ТМФ заступників директорів, вчителів математики та фізики, шкільних бібліотекарів змогли почерпати для себе багато нового через тренінг «Педагогіка партнерства: як успішно взаємодіяти», який провела заступник директора з навчально-виховної роботи Шорбан Оксана Василівна, майстер-клас показала вчитель математики Бочкор Оксана Миколаївна «Я роблю це так» - «Формування ключових компетентностей на уроках математики шляхом використання інтерактивних технологій», а також поділилася досвідом роботи з підготовки учнів до ЗНО (НМТ). Презентувала свої педагогічні ідеї «Бути креативним та сучасним» вчитель математики Дем’ян Тетяна Михайлівна. Заступники директорів та шкільні бібліотекарі побували у студії «Методичні родзинки», яку організували заступники директорів Шорбан Оксана Василівна, Мартиш Тетяна Василівна та шкільний бібліотекар Дем’ян Іванна Іванівна. Завершили педагоги свою роботу у «Методичному дискусійному клубі» з висновками щодо питання модернізації змісту освіти на основі компетентнісного та особистісно орієнтованого підходу до навчання. Методичну роботу педагогічні працівники продовжать у лютому місяці.