«Своєчасно знайти, виховати й розвинути задатки і здібності у своїх вихованців, своєчасно розпізнати в кожному його покликання – це найголовніше завдання у системі навчально-виховного процесу»
Наявність обдарованості та високого інтелектуального потенціалу нації-запорука найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності держави. Майбутнє людської цивілізації залежить виключно від реалізації обдарованості людей, яка фіксується у дитячому віці. Саме тому в системі освіти великого значення набуває робота з обдарованими дітьми.
Залучення дітей до участі в інтелектуальних змаганнях є важливим кроком у вирішенні проблеми розкриття обдарованості, а конкурси — дієвим шляхом виявлення і реалізації можливостей юних обдарувань. Для успішної роботи із талановитою дитиною необхідно дати їй можливість виявити себе, повірити у свої сили, отримати задоволення від процесу навчання, не допустити втрати спонтанної активності дитини. Одним із важливих аспектів реалізації методики пошуку, відбору та стимулювання росту обдарованості учнів, є проведення різних інтелектуальних змагань. Саме тому педагоги ЗЗСО І-ІІІ ст. Богданської сілької ради організували учнів для участі в обласному конкурсі літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія та сьогодення», ХХІV Міжнародному конкурсі імені Петра Яцика, ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Всього учасниками І етапу було 213 учнів, ІІ-47.
Кожна обдарована дитина – індивідуальність, яка потребує особливого підходу. Виявити обдарованого учня – таке завдання ставить перед собою кожен педагог на початковому етапі роботи з учнями. А створити сприятливі умови для його навчання і розвитку, супроводжувати протягом всього навчання – це вже завдання всього педагогічного колективу. Чого чекає дитина від учителя? Ким він є для неї? Учень чекає передусім розуміння своїх проблем, прагнень, він вдячний понад усе за створені для самоствердження умови. Залучаючи учня до діяльності, педагог скеровує її на пізнання світу і себе в ньому. А це є основним для кожної дитина.