A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту Богданської сільської ради

Семінар-практикум у ЗДО с.Луги

Дата: 24.11.2023 15:59
Кількість переглядів: 910

Фото без описуФото без опису            

На сучасному етапі оновлення дошкільної освіти особлива увага акцентується на вихованні всебічно розвиненої дитини, яка має бути підготовлена до самостійного життя в суспільстві, що потребує життєздатних, самостійних, комунікабельних особистостей. Одним з основних факторів інтелектуального розвитку дитини виступає сюжетно-рольова гра як основний вид дитячої гри, що забезпечує розвиток соціалізації дітей дошкільного віку.

21 листопада 2023 року на базі закладу дошкільної освіти с.Луги було проведено семінар-практикум з елементами тренінгу для директорів та вихователів закладів дошкільної освіти Богданської територіальної громади на тему «Сюжетно-рольова гра як засіб збереження психічного здоров'я дошкільників». Метою заходу було розширити та поглибити знання педагогів про роль гри та її значення у психічному розвитку дитини; удосконалювати вміння знаходити вихід із складних педагогічних ситуацій, розширювати уявлення педагогів про методи й прийоми управління сюжетно-рольовими іграми; розвивати творчий підхід в організації та ході проведення гри, підвищувати педагогічну майстерність вихователів.

         Розпочала семінар  директор закладу дошкільної освіти с.Луги Бочкор Романа  Миронівна вшануванням хвилиною мовчання за загиблими в російсько-українській війні, а також привітала присутніх та ознайомила із планом роботи.

Голова ТМФ Ворохта Л.М. провела анкетування педагогів «Гра-дитина-дорослий» з метою виявлення їх професійного рівня та надання методичної допомоги.

         У ході методичного заходу вихователька Пріц М.В. ознайомила колег із особливостями сюжетно-рольової гри та психологічними процесами, задіяними у дітей в ході гри, а також презентувала відеоматеріали до цієї теми. Теоретичні знання запропонувала закріпити виконанням вправ “Асоціативний ряд”, ”Ігрова скринька”, ”Диференціація”, ”Переплутана лекція”, кросвордом “Психічні процеси”. Крім того, педагогам було запропоновано показати (зіграти) дві сюжетно-рольові гри – “Лікарня”, ”Магазин”.

Фахівець відділу освіти Богданської ТГ Студеняк Т.В. провела з учасниками психологічну вправу “Сонечко”, а також презентувала “14 заповідей вихователя”.

         Присутні відмітили доцільність використання сюжетно-рольових ігор в дошкільній освіті, поглибили свої знання про їх роль в особистісному розвитку дітей дошкільного віку.

         Підбиваючи підсумки семінару, педагоги відзначили, що в процесі розвитку соціально-комунікативних навичок дитини дорослому необхідно застосовувати різні форми гри як провідної діяльності. Адже використання сюжетно-рольових ігор в освітньому процесі ЗДО позитивно сприяє інтелектуальному, комунікативно-мовленнєвому розвитку дітей, їх активності, ініціативності, творчості, національній самодостатності.


« повернутися

Вхід для адміністратора