ОЛІМПІАДА ЯК ДІЄВИЙ СПОСІБ СИСТЕМАТИЗАЦІЇ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
Завершився ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Цей вид змагання є відмінним розумовим поштовхом до набуття нових навичок. Користь проведення таких інтелектуальних боїв полягає у якісній підготовці, яка є дієвим способом узагальнення знань, що впливає на подальший результат. Участь в олімпіадах, конкурсах не тільки розширює кругозір та покращує абстрактне та логічне мислення, а й удосконалює творчі здібності.
Історія проведення олімпіад в Україні починається з 1961 року, коли було вперше проведено Республіканську олімпіаду УРСР, а перша Всеукраїнська олімпіада відбулася у 1992 році. Тепер Всеукраїнські учнівські олімпіади – це щорічне учнівське змагання, яке проводиться у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України
Головна мета участі в олімпіадах – це підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення навчальним предметом. Цього року у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 160 школярів (із 244) Богданської територіальної громади з 14 базових дисциплін . Найбільш активними були учні ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Розтоки та с. Богдан (підготовили до змагань по 50 учнів(не враховано, що одна дитина брала участь у кількох олімпіадах)). Загальна кількість переможців по закладах загальної середньої освіти: с.Розтоки-19; с.Видрички-16; с.Богдан-12;с.Луги-10.
З огляду на вищесказане назріла нагальна необхідність повного оновлення процедури підготовки учнів до предметних олімпіад, конкурсів, проведення яких повинно викликати головне – довіру її учасників.
Учні Богданської територіальної громади вмотивовані й зацікавлені у тому, щоб глибоко розбиратися в темах, не соромляться ставити додаткові питання й шукати авторитетні джерела інформації. Своїми навчальними перемогами доводять нашу міцність і бажання будувати країну майбутнього – сучасну й технологічну, успішну й незалежну, вільну й щасливу. А педагоги школи підтримують і допомагають своїм школярам у всьому!