A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту Богданської сільської ради

Управлінський потенціал керівника нової української школи та його складові

Дата: 09.02.2024 14:59
Кількість переглядів: 828

6 лютого на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с.Видричка Богданської сільської ради відбувся семінар-практикум  керівників та заступників керівників із НВР на тему «Управлінський потенціал керівника нової української школи та його складові». Директор закладу Григорик Марта Адольфівна зустріла його учасників у «ранковому колі», щоб познайомитися і налаштуватися на роботу. Згодом презентувала заклад освіти та його педагогічний склад. У теоретичній частині семінару розкрила тему «Модель керівника навчального закладу НУШ» ознайомила присутніх із критеріями оцінки керівника нової української школи, наголосила, що з 2021 року діє професійний стандарт директора закладу, за критеріями якого призначають на посаду керівника закладу освіти.

У практичній частині семінару-тренінгу присутні мали змогу  за допомогою вправи «Проблемні люди» установити відповідність між типом вчителів-колег і їхньою характеристикою та сформувати поради, як із ними працювати. Запропонувала методом тестування учасників визначали свої лідерські якості, а за допомогою самодіагностики «Тип управлінської поведінки» (або «Решітка менеджменту») з-поміж 5-ти типів з’ясували свій управлінський потенціал. Усі учасники семінару визначили свій стиль керівництва з підлеглими у колективах. Можливо, для когось результат став несподіваним. Наприкінці  цієї частини семінару Марта Адольфівна разом із учасниками склали правила роботи демократичного керівника.                                                                     

         Ще одне актуальне питання, яке розкрила директорка закладу освіти Григорик Марта Адольфівна, -  це  «Норми нового Положення про атестацію педагогічних працівників». Вона наголосила на змінах, які потрібно враховувати при атестації, починаючи з  2023-2024 н. р., навела приклади практичного застосування нового Положення. Зазначила також, що вже винесено на обговорення  новий законопроєкт Положення про атестацію педагогічних працівників. 

         Продовжила роботу семінару заступник директора з навчально-виховної роботи Годван Тетяна Василівна, розкриваючи теоретичне питання  “Організація методичної роботи – крок до поліпшення якості освіти закладу”, де  окреслила основні завдання, принципи та функції методичної роботи, завдяки яким поліпшується якість освіти в закладі. Тетяна Василівна показала, як вона організовує різні форми методичної роботи в закладі, і наголосила, що для її ефективності потрібно постійно робити опитування колективу. Тому запропонувала зразок анкети на визначення рівня методичної роботи з педагогічними працівниками, завдяки аналізу якої вдосконалює свою роботу.

         Годван Тетяна Василівна продовжила роботу семінару педагогічним тренінгом на тему «Релаксація та самодіагностика керівника та заступника керівника закладу». Завдяки першій вправі «Чарівна зірка» присутні релаксували під спокійну музику, мали змогу відновити власні психоемоційні стани. За допомогою методу самодіагностики учасники передавали асоціації, які пов’язані у них зі словом «робота», за кольорами, що обрали для змалювання власних асоціацій, отримали свою «характеристику» та ставлення до праці. Наступна вправа «Портрет ідеального вчителя» показала, якими хочуть бачити вчителів керівники Богданської громади. А ще учасники семінару полинули у світ дитинства та казки і завдяки вправі «Казковий калейдоскоп» проявляли фантазію при створенні  казки за відомими сюжетами народних казок, але на сучасний лад, порушуючи проблеми освіти, школи. 

         Тетяна Василівна завершила свій виступ притчею про мудреця, мораль якої полягала в тому, що в будь-якій роботі потрібно концентруватися на позитивному і в усьому шукати щось хороше.

         Очікування учасників семінару справдилися, адже творча атмосфера, позитивні емоції, відмінний настрій, які вони отримали,  ще довго будуть надихати  до нових творчих злетів.

З метою підвищення професійної компетентності й самооцінки учасників тренінгу фахівець з управління персоналом відділу освіти,  культури, сім’ї,  молоді та спорту Богданської сільської ради Студеняк Тетяна Василівна надала поради щодо оволодіння техніками  позитивного мислення. Також зауважила на те, що сучасний директор школи – це лідер, здатний вести колектив до визначених перспектив, переборюючи стереотипи, долаючи труднощі та перешкоди, упроваджуючи зміни.

Отже, нова українська школа потребує керівника нового тисячоліття, керівника-лідера.

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора