Семінар шкільних бібліотекарів
Школа – це перш за все , книга, а виховання - перш за все,
книга і живі людські відносини.
(В.А. Сухомлинський)
У складних умовах війни вкрай важливо підтримувати професійні зв’язки, мати нагоду для зустрічей, обміну ідеями, думками та досвідом. Саме цьому сприяв семінар-практикум шкільних бібліотекарів, який відбувся 03.04.2024 року на базі ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Видричка Богданської сільської ради на тему: «Книга і підліток. Проблеми формування читацької культури».
Головне завдання будь-якої шкільної бібліотеки як інформаційного центру є надання допомоги учням і вчителям у освітньому процесі. З розвитком глобальної інформаційної мережі Інтернет, з появою нових нетрадиційних джерел інформації сьогодні змінюється уявлення про бібліотеку як книгосховище з обмеженим доступом до інформаційних ресурсів. Це обумовлює нову роль бібліотеки в сучасному інформаційному просторі – роль виробника електронних ресурсів, інформаційного посередника та провідника в інформаційному просторі.
Бібліотекар закладу Колачук Мар’яна Юріївна запросила присутніх на Літературний ранок «Книга твій друг, де разом з юними читачами, через монтаж, інсценізацію та виконання пісень, розповіла про історію життя книги.
Під час проведення уроку-тренінгу із шкільними бібліотекарями було використано інтерактивні вправи: «Знайомство»(Як би я була книгою, …); «Створення спільної книги»( основні правила: поважати думку один одного; створювати доброзичливу атмосферу,…); «Руханка» ( відгадай назву твору за допомогою імітації); «Мозковий штурм»; презентувати тему «Книгу необхідно читати …»; «Книжкова бібліотека» (на саморобних записних книжечках написати відгук про тренінг). Закінчила урок Мар’яна Юріївна вправою «Рука дружби». Активним учасниками тренінгу були шкільні бібліотекарі Богданської територіальної громади Андращук Д.П., Козар Л.Д., Баранюк Н.С., Дем’ян І.І.
На презентації «Книга і підліток» Колачук М.Ю. розкрила шляхи формування у дітей любов до книги та читання.
Голова територіального формування шкільних бібліотекарів АндращукД.П. звернула увагу на те, що актуальною залишається проблема поповнення фондів бібліотек, досягнення відповідності його складу завданням та потребам читачів. Не залишили без уваги і питання необхідності застосування в бібліотечній роботі інформаційно-комунікативних технологій, що сприятимуть не тільки оновленню форм і методів роботи, а й створюватимуть новий позитивний образ шкільної бібліотеки.
Семінар пройшов плідно, у теплій атмосфері. Учасники семінару жваво обговорювали бібліотечну роботу, охоче ділилися досвідом роботи. Під час підведення підсумків заходу присутні поділилися враженнями від побаченого, подякували гостинним господарям школи за можливість почерпнути нове із скриньки методичних знахідок. Семінар пройшов гарно, емоційно завдяки творчій співпраці шкільної бібліотеки та педколективу школи.
Зварич Д.В.