Відділ освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту Богданської сільської ради

У Богданській ТГ пройшов перший етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2023/2024 навчальному році

Дата: 02.05.2024 13:52
Кількість переглядів: 583

Фото без опису    26 травня 2024 року на базі ЗЗСО І-ІІІ  ступенів с. Видричка відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура») між переможцями початкового (шкільного) етапу закладів загальної середньої освіти Богданської територіальної громади.

Участь у грі взяли 8 роїв .

Чотири рої  середньої вікової групи Джура-Сокіл:

• рій імені Д. Вишневецького (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Розтоки);
  • рій «Отамани» (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Видричка);
  • рій « Ватра» (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Богдан);
  • рій «Соколи» (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Луги).

Чотири рої старшої вікової групи: Джура - Оборонець.

• рій імені І. Мазепи (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Розтоки);
  • рій «Козацька чайка» (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Видричка);
  • рій імені І. Мазепи (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Богдан);
  • рій «Гайдамаки» (ЗЗСО ІІІІ ст. с. Луги)

Координатором гри був Андращук Іван Іванович, який добре продумав кожен етап гри.

Мета і завдання гри: виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Книгу  Звитяг поповнили рої - учасники  територіального етапу, який проходив під гаслом:

Тобі, Україно, мій мужній народе,

Складаю я пісню святої свободи,

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!

До програми було включено всі види змагань, конкурсів та звітів, що передбачені Умовами проведення Всеукраїнського етапу гри, а саме: “Впоряд”,  “Фізкультурно- спортивний комплекс”,  “Пластун”,  “Відун” ,  “Рятівник”, змістовим наповненням яких є традиції українського козацтва і сучасне козакування, які спрямовані на фізичне загартування, духовний та інтелектуальний розвиток, а також перевірку набутих знань, умінь і навичок.

Рої прибули в однострої, з прапорцем рою та табличкою (емблема, назва рою).

Під час проведення гри «Джура», козацькі рої демонстрували фізичну підготовку, стройовий вишкіл, знання історії, опанування навичок першої долікарської допомоги.

Рої єднало: цілеспрямованість, колективний козацький дух, бажання перемогти, вправність, умілість, злагодженість дій.

Розподіл місць старшої вікової групи “Молоді козаки”  І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” («Джура»)- 2024:

І місце — рій імені І. Мазепи ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Розтоки;

ІІ місце —рій імені І. Мазепи ЗЗСО І-ІІІ  ступенів с. Богдан;

ІІІ  місце— рій “Гайдамаки” ЗЗСО І-ІІІ ступенів с .Луги.

Розподіл місць  середньої вікової групи “Джури”  І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (Джура”)- 2024:

І місце — рій імені Д. Вишневецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Розтоки;

ІІ місце —рій “Соколи” ЗЗСО І-ІІІ  ступенів с. Луги;

ІІІ  місце— рій “ Ватра ” ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Богдан;

Таким чином, юні Захисники Батьківщини показали, що в часи складної ситуації в країні, коли пишуться нові криваві сторінки історії, не слід забувати про минуле, жити сьогоденням та дивитися в майбутнє. Зараз можна побачити навкруги багато горя і біди, але добрі справи, здійснені школярами, прилучають їх до благодійності, самостійності, демонструють милосердя, творчі здібності, уміння розуміти проблеми оточуючих та бажання безкорисливо допомагати своїм співвітчизникам, усвідомлюючи, що кожен  з них і всі разом можуть зробити великий внесок у розвиток школи, громади та країни в цілому.