Семінар директорів та заступників директора з основної діяльності.
НУШ СТЕМ ОСВІТА.
Робоча взаємодія вчителів та директора закладу
11 січня 2025 року на базі ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Богдан відбувся семінар ТМФ директорів закладів освіти та заступників директорів з основної діяльності ЗЗСО Богданської долини у формі круглого столу на тему «НУШ СТЕМ ОСВІТА. Робоча взаємодія вчителів та директора закладу», в якому взяли участь 11 учасників. Мета семінару: набуття теоретичних знань та практичних навичок щодо формування команди в закладі освіти як необхідної складової управління НУШ. Під час зустрічі було обговорено питання: хто може працювати освітнім мененджером і що саме він має робити. Перш за все тому, що раніше нічого навіть схожого не існувало. Із 2020 року в Україні є професійний стандарт вчителя. Тривалий час побутувала думка, що директор — це найбільш успішний та досвідчений учитель. Але наразі очевидно, що такий педагог повинен мати й низку інших компетенцій.
Директор закладу Абеле С.І. провела дискусійну гру «Три капелюхи мислення», метою якої було розглянути одну і ту ж проблемну ситуацію з трьох незалежних одна від одної точок зору, розглянувши найактуальніші на даний час проблеми для освітян, а саме: чи повинен учитель вести батьківські та учнівські групи; чи може директор, заступник або вчитель під час воєнного стану й дистанційної роботи закладу освіти перебувати за кордоном тощо.
Заступник директора з НВР О.М.Попенчук провела мінітренінг «Управлінська компетентність керівника та заступника ЗО», де учасники за методикою «Психологічне коло образів» визначали свої риси особистості, дізналися про те, як бути успішним керівником і що для цього необхідно. Серед запропонованих особистісних та професійних якостей сучасного управлінця обирали найважливіші на їхню думку і обґрунтували свій вибір.
Заступник директора з НВР Баранюк Г.В. презентувала присутнім «Як з’явилися уроки щастя?», чи будуть вони окремим предметом і хто викладає цей курс. Учасники виконували вправи «Як на долоні», «Ранковий дощ».
Як бачимо, стиль сучасного управлінця – це не тільки сукупність певних методів, які обирає керівник, але і вплив його індивідуальності – темпераменту, характеру, здібностей.